Consello Nacional

Consello Nacional electro na XVI Asemblea. Completarase nas vindeiras semanas coas representantes das comarcas.

Executiva:

  1. Ana Belén Pontón Mondelo
  2. Xosé Luis Bará Torres
  3. Susana Camba Castro
  4. Xavier Campos López
  5. Ruben Cela Díaz
  6. Carme Da Silva Méndez
  7. Obdulia Diniz Carlos
  8. Alberte Fernández Silva
  9. Olaia Ledo Díaz
  10. Bieito Lobeira Domínguez
  11. Xosé Manuel Marcote Gil
  12. Ana Mª Miranda Paz
  13. Montserrat Prado Cores
  14. Noa Olalla Presas Bergantiños
  15. Nestor Rego Candamil
  16. Xosé Luis Rivas Cruz
  17. Olalla Rodil Fernández
  18. Mª Goretti Sanmartín Rei
  19. Xosé Emilio Vicente Caneda
  20. Eva Mª Villaverde Pego
     
  21. Andre Abal Mauricio (Responsábel da asemblea da Emigración)
  22. Manuel Agra Villar (Responsábel comarcal de Valdeorras)
  23. Mª Cristina Andrade González
  24. Ruben Arroxo Fernández
  25. Odilo Barreiro Martínez
  26. Robert Neal Baxter
  27. Elvira Blanco Pérez
  28. Roberto Bouça Orosa
  29. Ana Bringas López
  30. Rebeca Cambeiro Graña
  31. Daniel Carballada Rodríguez
  32. Silvia Carballo González (Responsábel comarcal do Morrazo)
  33. Manuel Caride Correa (Responsábel comarcal de Vigo)
  34. Xosé Manuel Carril Vázquez
  35. Xosé Manuel Casal Sabín
  36. Xoan Xosé Castaño Conde
  37. Efren Castro Caloto
  38. Elvira Cienfuegos López (Responsábel comarcal de Compostela-A Barcala)
  39. Xosé Carlos De La Fuente Estévez
  40. Serxio Domínguez Louro (Responsábel comarcal da Costa da Morte)
  41. Manuel Domínguez Rei (Responsábel comarcal do Salnés)
  42. Ana Belen Ermida Igrexas (Responsábel comarcal da Mariña)
  43. Carlos Fernández Concheiro
  44. Sara Fernández Murados
  45. Pura Ferreño Saia
  46. Manuel Ferro Rodríguez (Responsábel comarcal de Celanova-Baixa Limia)
  47. Secundino García Casal
  48. Jessica García Cruz
  49. Manuel Maria García Fernández (Responsábel comarcal de Muros-Noia)
  50. Francisco García Suárez
  51. Mercedes Giráldez Santos
  52. Daniel Gómez Rodríguez (Responsábel comarcal de Ourense-O Carballiño)
  53. Demetrio Gómez Xunqueira (Responsábel comarcal de Pontevedra-Caldas)
  54. Ximena Mariel González Ataide
  55. Odilo González Carnero
  56. Borja González Castro
  57. Segundo González González
  58. Anabel Gulías Torreiro
  59. Francisco Jorquera Caselas
  60. Digna Maria Lagaron Doval
  61. Milagres Lantes Seara
  62. Amado López Gutierrez
  63. Cristina López Sánchez
  64. Lucia López Sobrado
  65. Diego Lourenzo Moura
  66. Manuel A. Lourenzo Sobral
  67. Mª Victoria Louro Ferreiro (Responsábel comarcal da Coruña)
  68. Alberte Mera García
  69. Laureano Muiños Lago (Responsábel comarcal do Baixo Miño)
  70. Adolfo Fco. Muiños Sánchez
  71. Mario Outeiro Iglesias
  72. Pedro Pereira Fernández
  73. Luis Antonio Pérez Barral (Responsábel comarcal da Barbanza)
  74. Pedro Pérez Caride
  75. Luis Pérez Estévez (Responsábel comarcal do Ribeiro)
  76. Rosana Pérez Fernández
  77. Maria Isabel Poisa Rei (Responsábel comarcal da Arnoia-A Limia)
  78. Luis Ponte Castelo
  79. Montserrat Porteiro Sánchez
  80. Rosa Ana Prieto Florines
  81. Maria Claudia Quintela Misa
  82. Isidro Rajo Parga
  83. Xosé Regueira Varela (Responsábel comarcal de Bergantiños)
  84. Maria Del Carmen Rei Maio
  85. Navia Rivas De Castro (Responsábel comarcal da Montaña)
  86. Antonio Ivan Rivas Rico
  87. Ricardo Rodicio González (Responsábel comarcal de Lugo Sul)
  88. Miriam Rodríguez Fernández
  89. Xosé Manuel Rodríguez Méndez
  90. Diego Santorio Moscoso
  91. Leticia Santos Paz
  92. Xan Carlos Sar Oliveira
  93. Xosé Lois Seara Fernández
  94. Angeles Sierra Alonso (Responsábel comarcal de Monterrei e Viana)
  95. Alberte Souto Souto
  96. Mª Almudena Taboada Castro
  97. Mercedes Tobío Rodríguez (Responsábel comarcal de Ferrolterra)
  98. Bernardo Valdês Paços (Responsábel comarcal de Lugo)
  99. Iago Varela Martínez
  100. Guillerme Vázquez Vázquez
  101. Avia Veira González
  102. Gonzalo Veiras Carneiro
  103. Monica Velasco Pérez (Responsábel comarcal do Condado-A Paradanta)
  104. Roberto Vilameá Ponte (Responsábel comarcal de Tabeirós-Terra de Montes-Deza)
  105. Jose Jesus Vilasánchez Feijoo